Брекет системи в Києві


Брекет системи - це ортодонтичні конструкції, які призначені для вирівнювання зубного ряду. Вони складаються з пластинок, які фіксуються на зуби, і дуги, що з'єднує їх, яка і здійснює корекцію.

Пацієнт повинен носити встановлені брекети постійно протягом від 6 місяців до півтора - двох років.

Сучасні брекет-системи можуть бути виготовлені з різних матеріалів і мати різну конструкцію, відповідно до чого розрізняють їх окремі види.

Якими є найпоширеніші види брекет-систем?

Залежно від матеріалу розрізняють:

 • Металеві брекет-системи вирізняються міцністю і відносно низькою вартістю. Вони ефективно виправляють положення зубів, але не дуже привабливі естетично.
 • Керамічні конструкції досить міцні та естетичні. Їхній колір можна легко підібрати відповідно до кольору емалі зубів. Вони мають два основних недоліки: досить високу вартість і великі розміри.
 • Сапфірові брекет системи виготовляють зі штучно вирощених сапфірів. Вони міцні, мають високу ефективність. За рахунок прозорості сапфірові конструкції майже не помітні, вони не забарвлюються від їжі. Однак, їхня вартість є найвищою серед інших видів. Крім того, брекети із сапфірів вимагають ретельної гігієни ротової порожнини.

Пластикові системи практично не застосовуються у дорослих, оскільки вони є крихкими і легко забарвлюються їжею.

Залежно від способу встановлення, розрізняють:

 • Вестибулярні конструкції. Вони передбачають фіксацію замків до передніх поверхонь зубів, так, що їх потім видно під час посмішки та розмови. Цей спосіб встановлення простіший. Крім того, вестибулярні брекети спричиняють менше дискомфорту і простіші в догляді. Але вони менш привабливі естетично.
 • Лінгвальна брекет система встановлюється на зуби зсередини. Вона взагалі не помітна, але її встановлення складніше. Така невидима брекет-система складніша у догляді.

Залежно від способу фіксації дротяної дуги до брекетів, розрізняють два види конструкції:

 • Зазвичайні. Дуга жорстко з'єднана із замками за допомогою лігатур. При цьому, за рахунок жорсткої фіксації зубів до дуги, для їх переміщення доводиться застосовувати більшу силу.
 • Самолігуюча брекет-система. Забезпечує надійну фіксацію дуги без її блокування. Тому, застосовуючи меншу силу впливу, можна домогтися більш вираженого ефекту.

Що являє собою брекет-система?

Брекет-система, яка застосовується в нашій клініці, сьогодні є однією з найпопулярніших. Це самолігуючі брекети, що мають оригінальну конструкцію: до кожного замка щільно фіксується кришечка, яка залишає невеликий канал для дуги. У підсумку вдається виправити положення зубів із застосуванням мінімального впливу, сила якого не перевищує силу мімічної та жувальної мускулатури.

Брекет система має деякі переваги

 • висока ефективність;
 • менш тривале лікування;
 • мінімум дискомфорту для пацієнта за рахунок слабкого впливу.

Як здійснюється лікування брекет системою?

Перед встановленням брекетів пацієнт з'являється на консультацію до лікаря-ортодонта, під час якої визначається ступінь деформації, здійснюється вибір оптимального виду брекет-системи. Проводиться повне обстеження, яке включає фото обличчя фас і профіль, рентгенографію, створення зліпків щелеп.

Затем проводиться встановлення брекет-системи. Ця процедура абсолютно безболісна і виконується протягом одного прийому. Лікар дає пацієнтові рекомендації і призначає дні періодичних явок для огляду і корекції дуги брекетів. Частота наступних відвідувань залежить від ступеня деформації зубного ряду і виду брекет системи.

Правила гігієни рота при носінні брекет систем

 • з V-подібними заглибленнями для брекетів;
 • однопучкову щітку з тонким пучком щетинок для чищення важкодоступних місць;
 • спеціальну щітку для міжзубних проміжків.

Бажано максимально виключити з раціону харчування цукор, кофеїн і жорсткі продукти.

Где можна встановити брекет-системи?

У нашій стоматологічній клініці можна встановити різні типи брекет-систем. Після консультації лікар-ортодонт підбере конструкцію, яка найбільше відповідає наявним у пацієнта порушенням і його фінансовим можливостям. Запрошуємо вас відвідати нашу клініку.