Лікування кореневих каналів у Києві


Що таке кореневий канал?

Зуб складається з коронки та кореня. Коронка зуба - це та частина, яка знаходиться над яснами, а корінь знаходиться в товщі кістки щелепи. Судинно-нервовий пучок входить у зуб біля самої верхівки його кореня або коренів. Від точки входу нерва до пульпарної камери (порожнина, яка знаходиться в центрі зуба) по всій довжині зуба, йдуть вузькі канали - це і є кореневі канали зуба.

Ендодонтія є частиною терапевтичної стоматології, що передбачає маніпуляції лікувального характеру в порожнині зуба, кореневих каналах і прилеглих до них тканинах у разі захворювань пульпи та верхівкового періодонтиту.

Ендодонтія є частиною терапевтичної стоматології.

Вогнища гострого і хронічного запалення в пульпі та періодонті завдають пацієнтові фізичних і моральних незручностей, вони можуть слугувати джерелом розвитку одонтогенних запальних процесів щелепно-лицьової ділянки та шиї, здатні ускладнити перебіг захворювань внутрішніх органів і систем, провокувати розвиток вогнищево-опосередкованих захворювань. Тому зазначені вогнища інфекції потребують своєчасного, адекватного та ефективного ендодонтичного лікування.

Методи ендодонтичного лікування дають змогу врятувати навіть сильно зруйновані або інфіковані зуби, запобігти ускладненням, що призводять до втрати зуба, серйозних захворювань м'яких і кісткових тканин.

 

Пульпа - м'яка тканина, що містить нерви, артерії, вени, лімфатичні судини зуба, яка міститься в пульповій камері в коронці зуба (частини зуба, що виступає над яснами) і в кореневих каналах зуба, оточена дентином - кісткоподібною тканиною, яка підтримує емаль.

Головні причини захворювань і руйнувань пульпи:

- проникнення бактерій із глибокої каріозної порожнини;
- травматичне ушкодження зуба, порушення кровообігу, ушкодження нерва;
- вплив бактерій через тріщину в зубі;
- захворювання ясен (хвороби пародонту).

Запалена пульпа подразнює зубний нерв, що спричиняє біль - іноді слабкий, іноді дуже сильний. Біля верхівки кореня зуба може утворитися періапікальний абсцес (нарив).

Ендодонтичне лікування може включати:

- видалення пульпи;
- очищення пульпової камери і кореневих каналів;
- формування каналів;
- пломбування каналів.

Які лікувальні процедури виконуються під час ендодонтичного лікування?

На лікування в стоматологічній клініці потрібно зазвичай від одного до трьох відвідувань. Насамперед стоматолог проводить обстеження зуба (за необхідності з використанням рентгена), щоб визначити, чи вражена пульпа.
Якщо прийнято рішення провести лікування кореневого каналу, лікар через коронку зуба широко розкриває пульпову камеру. Для того, щоб зняти біль, уже до цієї стадії Вам можуть зробити знеболювання. Повідомляйте лікаря про будь-які неприємні відчуття, щоб можна було підтримувати необхідний рівень знеболювання.

Лікування в стоматологічній клініці може проводитися з використанням кофердама - спеціальної гуми, яка одягається на зуб та ізолює його від інших зубів і порожнини рота. Після розтину пульпової камери всю пошкоджену або хвору пульпу видаляють із пульпової камери та кореневих каналів.

Видалення хворої пульпи - крок до збереження зуба!

Кореневі канали зуба очищають, розширюють і формують для зручності подальшого пломбування. Для знищення бактерій і попередження інфікування в очищену пульпову камеру та кореневі канали можуть бути внесені лікарські речовини. На час їхньої дії отвір у коронці зуба може бути закритий тимчасовою пломбою.

При великому інфікуванні пульпи лікар може залишати відкритою порожнину зуба на кілька днів для дренажу (відтоку). Щоб допомогти організму впоратися з інфекцією, яка поширюється за межі зуба, можуть бути призначені антибіотики та інші ліки.

На наступній стадії лікування тимчасову пломбу видаляють. Пульпова камера і кореневі канали заповнюються і пломбуються матеріалами, що не допускають повторного потрапляння бактерій у канал. Для посилення опорної структури пломби в кореневий канал може бути введений штифт.

На останній стадії лікування в стоматологічній клініці структура, функції та зовнішній вигляд зуба можуть бути відновлені за допомогою коронки, одягненої на зуб. Вид матеріалу, з якого виготовляють коронку, залежить від локалізації зуба в порожнині рота, кольору зуба, природних тканин зуба, що залишилися, та інших чинників. Наприклад, передній зуб найімовірніше потребуватиме порцелянової або металокерамічної коронки. При великому ураженні одного із задніх зубів може бути використана металева або золота коронка.

Чому необхідно видаляти пульпу?

Лікування кореневих каналів дає змогу врятувати зуб, пульпа якого інфікована або зруйнована, запобігти поширенню запалення на періодонтальну зв'язку, що з'єднує зуб із щелепою, і далі на кісткову тканину щелепи.

Чому не слід просто видалити зуб?

Видалення зуба без подальшого заміщення може призвести до зміщення зубів по обидва боки від порожнього простору, що утворився. Цей зсув призводить до скупченості, повернутості та інших дефектів сусідніх зубів, що знижує ефективність жування і відкушування, ускладнює підтримання їх у чистоті, робить більш сприйнятливими до карієсу. У результаті зуби, сусідні з видаленими, можуть бути також втрачені.

Заміщення видаленого зуба за допомогою імплантанта або моста - зазвичай дорожча процедура, ніж ендодонтичне лікування. Здоровий відновлений зуб завжди кращий, ніж штучний! Вилікуваний ендодонтичним методом і відновлений зуб може функціонувати все життя.

Відновлення зубів після ендодонтичної терапії

Відновлення зубів після ендодонтичної терапії здійснюється різними способами - пломбування композитними матеріалами (які підходять під колір зуба), пломбування композитними матеріалами за допомогою штифтів, використання коронок. Річ у тім, що в багатьох випадках у процесі ендодонтичної терапії зуб позбавляється досить значних обсягів зубних тканин. Це відбувається завдяки великій старій пломбі, через великий карієс або поломку частини коронки тощо. Зуби в такому стані стають неміцними, і стоматолог має вирішити питання правильного відновлення тканин зубів. Питання відновлення тих зубів, які в значному обсязі позбулися твердих тканин, вирішується за допомогою кореневих штифтів.

види кореневих штифтів

Кореневі штифти - це стрижні, виготовлені з титану або скловолокна. Вони встановлюються і закріплюються тільки в ті зуби, які в значному обсязі позбулися твердих тканин. Для встановлення штифта стоматолог видаляє трохи пломбувального матеріалу (яким був заповнений кореневий канал) для отримання місця приміщення штифта. Потім штифт фіксується цементом у кореневому каналі, після чого на його верхній частині накладається пломбувальний матеріал для відновлення правильної форми зуба. Використання штифтів робить зуб міцним. Іноді бувають такі ситуації, що одним лише штифтом і пломбувальним матеріалом неможливо досягти необхідної міцності у зуба. У таких випадках для досягнення хорошої міцності, на зуб фіксуються штучні коронки.

Після встановлення штифтів у кореневому каналі, на його верхню частину накладають пломбувальний матеріал.

За допомогою пломбувального матеріалу збільшується об'єм основи, на яку надягають коронку.

Зубні коронки - вид стоматологічної реставрації, що повністю покриває зуб, до якого вона прикріплюється за допомогою цементу. Зубні коронки накривають ту частину зуба, яка знаходиться над яснами.

Коронки роблять із порцеляни, золота або інших металевих матеріалів, або комбінують порцеляну та металевий матеріал.

Зубні коронки роблять із порцеляни, золота або інших металевих матеріалів.

За допомогою зубних коронок можна відновлювати первісну форму зуба, зміцнити зуб, поліпшити зовнішній вигляд.</nbsp;

Зміцнювальною здатністю коронка володіє з тієї причини, що повністю покриває зуб, тим самим ніби зв'язуючи його разом.

Для зміцнення пошкодженого зуба коронка - один із найголовніших засобів, що використовуються в стоматології.