Лікування карієсу в Київ


Що таке карієс

Карієс – руйнування тканини зуба з формуванням порожнини. Виникнення захворювання пов'язують із тривалим впливом шкідливих речовин спочатку на емаль, а потім і на дентин.

Шкідливі речовини, що ушкоджують наші зуби, утворюються особливими карієсогенними бактеріями, які проживають у порожнині рота і концентруються в зубному нальоті.

Чому лікування карієсу зубів необхідне

Якщо хворобу не лікувати, уражаються все глибші шари зуба. Запалення, хімічний вплив кислот, а також хімічний і температурний вплив їжі, що потрапляє в каріозну порожнину, викликає біль. У разі, коли ці тривожні сигнали організму ігноруються, виникає ускладнення карієсу - запалення судинно-нервового пучка зуба (пульпіт), або зв'язок зуба (періодонтит).

У результаті зуб повністю руйнується, втрачається його жувальна функція.

Неліковані зуби є джерелом інфекції. Часто на контактній поверхні сусіднього з хворим зуба також виникає і швидко розвивається карієс. Без лікування захворювання набуває генералізованого характеру і призводить до втрати більшості зубів.

Види карієсу

Лікарями було розроблено кілька класифікацій карієсу. На практиці найчастіше застосовуються дві з них.

За локалізацією:

  • карієс у ділянці фісури (міжбугорної ямки жувальних зубів);
  • карієс контактних поверхонь зубів;
  • карієс у ділянці шийок зубів (т.зв. карієс пришийковий).

За глибиною карієс ділиться:

  • карієс у стадії плями (видиме руйнування тканини зуба відсутнє);
  • поверхневий карієс (пошкоджена тільки емаль);
  • середній карієс (пошкоджена основна мінеральна тканина зуба - дентин);
  • глибокий карієс (дентин уражений на велику глибину);
  • ускладнений карієс (виникає пульпіт або періодонтит);.

Сучасні види лікування карієсу зубів

Лікування карієсу в стадії плями, коли емаль ще зберігає свою цілісність, можливе за допомогою ремінералізуючої терапії спеціальними гелями, що містять солі кальцію та фтору.

Якщо каріозна порожнина вже сформувалася (поверхневий, середній, глибокий, ускладнений карієс), потрібне її очищення від відмерлих тканин зуба.

Для лікування поверхневого і глибокого карієсу застосовується сучасне обладнання та якісна місцева анестезія. У наші дні процес лікування зубів став абсолютно безболісним.

В наші дні процес лікування зубів став абсолютно безболісним.

На сьогодні існують також альтернативні технології видалення карієсу, наприклад, лікування карієсу лазером. Така методика має чимало "підводних каменів", і з терапевтичного погляду не є оптимальною. З цієї причини наша стоматологічна клініка не надає послугу лазерного лікування зубів.

Яким би способом не було проведено видалення відмерлих тканин зуба, у будь-якому разі лікування завершується заповненням порожнини в зубі за допомогою пломбувальних матеріалів.

Сучасні пломби можуть виконувати лікувальну функцію, наприклад, насичувати тканини зуба корисними речовинами. Завдяки високому ступеню адгезії (прилипання), вони дуже надійні, і можуть простояти 5-10 років. Нарешті, сьогодні можна ідеально підібрати відтінок пломби під природний колір зубів, що зробить її абсолютно невидимою.

Зубний біль після лікування

У рідкісних випадках пацієнти відзначають, що після лікування болить зуб. Часто в разі глибокого карієсу порожнину може бути очищено, але запалення через тонкий місток зовні незміненого дентину передається на тканину пульпи.

Біль, що з'являється після лікування, у такій ситуації є ознакою запалення «нерва» зуба. Пацієнту може знадобитися повторне лікування з видаленням пульпи і пломбуванням каналів зуба.

Іншою причиною виникнення болю в зубі після лікування може бути періодонтит - запалення зв'язок зуба. Тоді неприємні відчуття виникатимуть під час жування

При періодонтиті перед остаточним пломбуванням канали заповнюються спеціальним лікувальним складом, який дає змогу знищити інфекцію, впоратися із запаленням і зберегти зуб