Дитяча стоматологія в Києві


Перше відвідування дитячого стоматолога

  • Намагайтеся захистити дитину від зайвої для неї інформації про те, як раніше страшно було лікувати зуби;
  • не обговорюйте при дитині майбутнє лікування або свій досвід у будь-якому негативному сенсі;
  • не намагайтеся переконати дитину в тому, що це «не боляче, не страшно», інакше ваша дитина запідозрить щось недобре;
  • постарайтеся піднести похід у дитячу стоматологію як щось звичайне, важливо щоб ви самі не хвилювалися;
  • буде правильним пограти в дитячу стоматологію, для цього можна купити іграшковий набір і "полікувати" спочатку плюшевого ведмедика, потім один одного.

Якщо ваша дитина вже налякана, наприклад попередніми відвідинами, вам може допомогти дитячий стоматолог, який налаштований не на швидкий, а на якісний прийом.

Важливо не намагатися обдурити дитину, необхідно поговорити з нею серйозно і пояснити чесно, що болючою є тільки анестезія, після анестезії саме лікування безболісне, водночас необхідне використання адекватної анестезії.

У важчих випадках допоможе бесіда з психологом.</nbsp;

Дитячий карієс

Основна причина дитячого карієсу - бактерії зубного нальоту і продукти їхньої життєдіяльності. Необхідно враховувати, що діти до 8-9 років не в змозі самостійно вичистити зуби належним чином, тому батькам необхідно контролювати цей процес, і, крім того, допомагати їм у цьому. Слід намагатися мінімізувати споживання продуктів, що сприяють скупченню великої кількості нальоту. Переважно це солодощі та борошняне.

Зруйновані, уражені карієсом зуби є джерелом інфікування навколишніх тканин, зокрема й зачатка постійного зуба. А через кісткову тканину - всього організму.

Зруйновані зуби сприяють сенсибілізації організму (фактор, що привертає увагу до ревматичних захворювань, захворювань нирок та ін.). Зруйновані тимчасові зуби можуть слугувати причиною ураження постійних зубів. Майте на увазі, що карієс у дітей розвивається набагато швидше, ніж у дорослих, тому не відкладайте відвідування дитячого стоматолога в разі виявлення «підозрілих плям» на зубах. А також не нехтуйте профілактичними візитами дітей до свого дитячого стоматолога.

Зміна тимчасових зубів на постійні починається в 5-6 років, а закінчується до 13 років. Тимчасові зуби поступаються місцем постійним поступово, таким чином, альвеолярний відросток щелеп не залишається без підтримки зубів. Тим самим забезпечується нормальний розвиток лицьового скелета. Рання несвоєчасна втрата тимчасових зубів у дітей може спровокувати патологічне (невірне) формування постійного прикусу.

ПРОФІЛАКТИКА

Профілактика захворювань зубів у дітей повинна починатися вже в період внутрішньоутробного розвитку. Слід пам'ятати, що в період вагітності за різних змін в організмі матері можливі порушення будови або форми органа. Це стосується також і порушення закладки зубів та їхньої мінералізації в ранньому дитячому віці. У випадках будь-яких порушень у матері, емаль тимчасових і постійних зубів дитини формується неповноцінно, і у зв'язку з цим швидко піддається карієсу. Тому профілактику карієсу слід починати під час вагітності шляхом збалансованого, раціонального харчування матері.

Крім карієсу, у дітей поширені захворювання пародонту, що розвиваються під впливом зовнішніх і внутрішніх чинників. До причин виникнення цих захворювань слід віднести різні порушення прикусу, аномалії зубів, погане гігієнічне утримання порожнини рота, ендокринні порушення, алергічні реакції та дитячі хвороби. Тому велика роль педіатра у своєчасному виявленні цих порушень.

Найкращий метод профілактики стоматологічних захворювань - диспансеризація дітей у стоматологів. Це дає змогу рано розпізнати патологічний процес, швидко вжити заходів до його ліквідації та запобігти можливим ускладненням.

Малюки можуть показуватися на профілактичні огляди до дитячого стоматолога вже з раннього віку, коли дуже важливо визначити правильність положення вуздечок язика і губ, що позначається на правильному і своєчасному прорізуванні зубів. Думка, що молочні зуби не обов'язково лікувати, абсолютно не вірна.

Найважливішим фактором профілактики стоматологічних захворювань у дитини є гігієна порожнини рота. Завдання дитячого стоматолога і батьків - навчити дитину дотримуватися правил гігієни.

Перші! Правильний догляд за молочними зубами, а саме - правильне чищення та регулярний профілактичний огляд у дитячого стоматолога, є фундаментом для здоров'я постійних зубів. Подорослішавши, ваші діти будуть вдячні вам за свої здорові та красиві зуби!