Видалення зубів мудрості
Зуби мудрості зазвичай прорізаються у віці від 13 до 30 років, іноді пізніше. Зуби мудрості, що не до кінця прорізалися, називаються «напівретинованими». Останнім часом лікарі вважають, що 8-й зуб або зуб мудрості, як більшість людей його називають, є абсолютно даремним унаслідок того, що ми змінили свій раціон харчування, відмовилися від твердої та грубої їжі.
Під час прорізування нижніх зубів мудрості, коли видно тільки частину зуба, часто виникають болі та гнійні запалення в утвореній «кишені» між яснами та зубом — перикоронарит. Для його лікування рекомендується висічення нависаючих ясен. Часто буває, що зуби мудрості через брак місця в щелепній дузі мають властивість неправильно прорізуватися і займати неправильне положення. Особливо верхні зуби мудрості або, інакше кажучи, «вісімки», можуть прорізуватися в щоку і травмувати її слизову оболонку.
При нормальному прорізуванні та за умови фізіологічної форми зуби мудрості можна не видаляти та навіть використовувати під час протезування як опорний зуб для мостовидного протеза, або для фіксації на ньому кламера чи атачмена в знімному протезуванні.
Процес і техніка видалення зуба мудрості:
Видалення зуба відбувається абсолютно безболісно для пацієнта за рахунок використання якісної анестезії сучасними знеболювальними препаратами.
Вдосконалені знання в галузі видалення зубів і використання сучасного нетравматичного обладнання робить процес видалення зубів абсолютно безболісним і безпечним.
Пацієнту вводиться анестезія. 8-ий зуб відокремлюється від тканин, що його оточують, за допомогою спеціальних інструментів (елеваторів) і обережними погойдувальними рухами інструменту виштовхується зі своєї лунки. Іноді виникає необхідність розділити зуб на кілька частин, щоб полегшити процес видалення.
- Після того, як зуб мудрості вже видалено, ясна зашивають хірургічними нитками для зупинки кровоточивості та ризику потрапляння інфекції в лунку.
- Протягом наступних 15 хвилин рекомендується прикладати лід до тієї щоки, збоку якої було видалено зуб мудрості.
- У разі неповного прорізування зубів мудрості в щілину між зубом і яснами може потрапляти їжа. У цій ділянці можуть посилено розмножуватися бактерії і, в кінцевому підсумку, це спричиняє розвиток інфекційного та запального процесу. З'являється набряклість, біль, утруднене відкривання рота та температура.
- Тиск, який чиниться зубом мудрості, що прорізується, може викликати сильні больові відчуття по всій зубній дузі.
Варіанти розташування зубів мудрості
.
Своєчасне видалення ретинованих зубів мудрості дозволить уникнути Вам цих та інших ускладнень.
.