Реставрація зубів


Естетична реставрація зубів

Реставрацією зубів прийнято називати відновлення зруйнованої частини зуба з відновленням його природних властивостей - форми, структури і кольору, які мав зуб у первозданному вигляді. На сьогоднішній день використання багатошарових технік реставрації зубів дуже широко використовується в сучасній стоматології. Це дає можливість отримати максимальну імітацію природних колірних відтінків дентину і прозорості емалі, щоб отримати максимально естетичний результат.

Для реставрації зубів ми застосовуємо фотополімерні матеріали провідної фірми виробника штучної емалі та дентину - 3М. Якість матеріалу має дуже велике значення в повноцінній реставрації, від цього залежить термін її служби, естетичність, передача кольору тощо. Тільки фірмовий матеріал володіє поліпшеними естетичними характеристиками і дає можливість максимально зімітувати втрачений фрагмент зуба і створити натуральний вигляд нової реставрації. За допомогою техніки пошарового внесення матеріалу лікар має можливість створити максимально ідентичну форму зуба та імітувати дентиновий і емалевий шари. У цьому й полягають основні відмінності між реставрацією зуба і звичайною фотополімерною пломбою. Також важливою відмінною рисою матеріалів для реставрацій зубів є їхня здатність добре поліруватися, таким чином ми отримуємо натуральний блиск, який не відрізняється від блиску натуральної емалі.

Важливим фактором для визначення необхідності реставрації зубая є ступінь його руйнування. Так як при руйнуванні зуба більш ніж на половину зростає навантаження на стінки зуба, що може спричинити за собою можливість відколів стінок. У таких випадках лікар-стоматолог може порекомендувати скористатися альтернативними методами відновлення зуба, такими як керамічна вкладка або коронка. Якщо ж зуб живий і нерв у ньому цілий, накривати коронкою зуб небажано, оскільки залишити зуб із нервом завжди в пріоритеті.

Фотографії реставрації до і після

Після реставрації зуб не відрізняється від натурального зуба, а за характеристиками міцності стає не слабкішим за емаль зубів. Назва «художня реставрація», що прийшла в стоматологію не так давно, обумовлена результатами, які ми отримуємо після відновлення зубів сучасними матеріалами. Це свого роду художній твір майстра, який виконував реставрацію. Виконується реставрація зубів тільки спеціальними реставраційними матеріалами, які мають безліч кольорів і відтінків як емалі, так і дентину зуба. Оскільки одним з основних завдань є точна передача кольору і відтінку реставрованого зуба. Також велику увагу реставратор приділяє формі зуба. Відновити анатомічно правильну первозданну форму дефективного зуба зможе тільки лікар з гарним досвідом роботи в цій галузі.

Відновити анатомічно правильну первозданну форму дефективного зуба зможе тільки лікар з хорошим досвідом роботи в цій галузі.


І в чому ж все таки відмінності сучасної реставрації зуба від звичного нам пломбування зубів? Так ось якщо говорити про пломбування зуба, то в процесі цієї роботи лікар стоматолог в основному ставить перед собою мету відновити дефект зуба з функціонального боку, забезпечити можливість жування і припинити поширення каріозного процесу в глиб зуба.

Якщо говорити про естетичний бік медалі, то звісно тут він виходить на другий план. Звичайно ж пломбування зубів виконати набагато легше і швидше ніж реставрацію зуба. А також із цим завданням може впоратися практично будь-який лікар стоматолог, який не має вузької спеціалізації з реставрації.

Що стосується реставрації, в цьому випадку приділяється набагато більше значення естетичній стороні і передачі кольору. Пошарово кожним і матеріалів відновлюються спочатку дентин - глибша тканина зуба, а після дентину - емаль, яка забезпечує прозорість і природність зуба. Дуже швидкий розвиток науки і технологій у стоматології останнім часом дає можливість використовувати техніку реставрації зуба навіть за значних руйнувань частини зуба.

Ця можливість з'явилася з появою світлозатверджувальних матеріалів із наповненням зі скловолокна та кераміки, за рахунок цього відновлена ділянка стає надміцною, а іноді й перевищує міцність натуральної тканини. Обробляється в разі реставрації тільки сама уражена ділянка, прешліфовують її краї, утворюючи ретенційні пункти, і якщо зуб за великого зовнішнього дефекту залишається все ж таки живим, у таких випадках, задля збереження його нервів, краще вдатися саме до реставрації, відклавши накриття зуба коронкою на певний період.

На сьогоднішній день наша стоматологічна клініка виконує процедури реставрації зубів на високому рівні. Цю можливість ми маємо завдяки високим професійним здібностям і досвіду наших лікарів, а також перевіреним часом якісним матеріалам та інструментам якими оснащена наша матеріально-технічна база. Ми здатні забезпечить і радувати наших пацієнтів красивими посмішками з новими зубами.

Якщо у Вас з'явилися певні питання, Ви завжди можете поставити їх нашим лікарям на консультації, або на інформаційні питання по телефону Вам відповість наш адміністратор. Дізнатися вартість послуги реставрації в нашій клініці також можна в розділі ціни.

Безкоштовні консультації з будь-якого питання! Телефонуйте:

(044)455-37-19, (067)745-38-16