Синус ліфтинг


Синус-ліфтингом називають операцію з нарощування кісткової тканини на верхній щелепі, в тому випадку, якщо її об'єм не достатній для встановлення імплантів. Синус ліфтинг вважається доволі непростою хірургічною операцією, яку може проводити тільки фахівець високого рівня з добре відпрацьованою технікою і навичками в цій галузі. Полягає вона в тому, що лікар хірург-стоматолог збільшує об'єм кісткової тканини завдяки зменшенню об'єму гайморової пазухи, підкладаючи в простір, що звільнився, кістковий матеріал, який упродовж пів року перетворюється на власну кістку. Проводиться ця операція тільки в ділянці п'ятих, шостих, сьомих зубів верхньої щелепи - в проекції розташування дна гайморової пазухи.

Дуже часто необхідність у проведенні синус -ліфтингу спричинена давнім видаленням бічних зубів на верхній щелепі, і як наслідок - атрофією рівня кісткової тканини — неможливістю встановлення дентальних імплантів. Також найчастіше за анатомічними особливостями у деяких пацієнтів гайморова пазуха розташована низько, а рівень кістки недостатній для можливої імплантації. Для того щоб уникнути можливо необхідну операцію синус-ліфтинг, пацієнтам у разі необхідності видалення бічних зубів лікар-стоматолог після видалення рекомендує зробити підсадку кісткового матеріалу в лунку видаленого зуба. Ця процедура збільшує збережений об'єм кісткової тканини і попереджає атрофію кістки в період загоєння. Особливо ми рекомендуємо підсадку кісткового матеріалу після видалення зубів у разі планування майбутньої імплантації.

Методику синус-ліфтингу застосовують лікарі-імплантологи всього світу протягом 30 років. Вона дає можливість відчути всі переваги протезування на дентальних імплантатах у тих випадках, коли раніше це було недоступним.


Розрізняють методики відкритого і закритого синус-ліфтингу.

Закритий метод є менш травматичним і використовується у випадках, коли рівень висоти кісткової тканини становить не менше 5 мм. Методика відкритого синус-ліфтингу використовується у випадках коли кісткова тканина зовсім атрофована і має висоту менше 5 мм.

 

Методика закритого синус ліфтингу полягає в наступному: у місці встановлення майбутнього імпланта формується отвір під нього, через цей отвір відшаровується слизова дна гайморової пазухи, далі цей отвір заповнюється остеопластичним матеріалом, що ущільнюється спеціальними інструментами та плавно просувається в напрямку до гайморової пазухи. Після заповнення ложа кістковим матеріалом в розроблений отвір встановлюється дентальний імплант. в результаті даної операції імплантат знаходиться повністю зануреним в кістку і кістковопластичний матеріал, який через 6 місяців перетворюється в кісткову тканину.

.

У нашій стоматологічній клініці в Києві закритий синус-ліфтинг проводять як окрему операцію, не поєднану зі встановленням імплантів, так і спільно зі встановленням дентальних імплантів. Через бічну стінку гайморової пазухи робиться віконце, через нього проводять відшаровування мембрани, що вистилає дно гайморової пазухи, далі отриманий простір заповнюють остеопластичним матеріалом, а слизову зашивають. Одномоментна імплантація проводиться в тих випадках, коли висота кісткової тканини становить не менше 3-х мм, що дає можливість отримати первинну фіксацію імпланта, а також відсутність хронічних запальних процесів у ділянці.

Через період 6-9 місяців можливо починати поступове обкриття імплантів і планувати протезування. В іншому випадку, за повної відсутності рівня кістки застосовується синус-ліфтинг з відстроченою імплантацією. Установку імплантів у такому разі проводять через 12 місяців (запорука успішного формування кістковопластичного матеріалу в повноцінну кісткову тканину). По закінченню цього періоду проводять повторну рентген-діагностику з визначенням нового рівня утвореної кістки.

Після операції призначають курс антибіотикотерапії, і лікарських препаратів. З післяопераційної симптоматики нормальною є поява набряклості протягом 2-4 днів, незначні больові відчуття в ділянці операції, підвищення температури до 37,5 градусів. Необхідно бездоганно виконувати всі вимоги лікаря, який лікував, для позитивного процесу загоєння. Перед проведенням синус-ліфтингу лікар-стоматолог має переконатися в стані здоров'я пацієнта. Перевірити гайморові пазухи на наявність хронічних захворювань, патологічних утворень у них тощо. Адже наявність загострених захворювань ЛОР-органів є відносним протипоказанням для синусліфтингу. Проводиться тривимірна рентген діагностика ділянки передбачуваного втручання, збирається анамнез у пацієнта. Найчастіше перед операційним втручанням призначається курс антибактеріальних препаратів, для поліпшення і прискорення процесу загоєння.

Безкоштовні консультації з будь-якого питання! Телефонуйте:

(044)455-37-19, (067)745-38-16